Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání dětí s Policií ČR a BESIPEM

25.4.2018 - SETKÁNÍ DĚTÍ S POLICIÍ ČR A BESIPEM

Realizováno za finanční podpory Královehradeckého kraje

 

Setkání dětí s Policií ČR a BESIPEM

Dne 25.4.218 pozvali děti z mateřských škol do městského  parku v Hostinném policisté nprap. Josef Harantík a nprap. David Sever z Dopravního inspektorátu v Trutnově a  z BESIPu paní Lada Kociánová. Útvar BESIP se zabývá metodikou dopravní výchovy dětí. Součástí je taktéž kategorie nejmladších účastníků provozu.

Policisté přijeli s plně vybavenou technikou, kterou předvedli a následně si ji děti vyzkoušely. Zajímavostí bylo hlášení do vysílačky, vyzkoušení pout, kolečko na měření vzdálenosti, obušek a zastavovací terč. Vybavení vozů si se zájmem také prohlédly.

Paní Kociánová připravila několik stanovišť, děti měly za úkol najít na obrázku vhodné oblečení do silničního provozu za tmy a ve dne. Nechybělo ani doplnění bezpečnostních prvků, které kolo musí mít.

Na stanovené trase jezdily na odstrkovadlech a tříkolkách, poznávaly dopravní značky, dodržovaly směr v pravém jízdním pruhu a učily se pravidla silničního  provozu. Zde pomáhal s dodržování pravidel strážník Městské policie Hostinné Dominik Puš.

Každé dítě si z této akce odneslo reflexní pásek, do mateřské školy omalovánky a dopravní značky.

             Děkujeme všem pracovníkům dopravního inspektorátu, BESIPu a městské policie za pěknou a poučnou akci. Těšíme se na další spolupráci.

ředitelka MŠ Hostinné, Vladimíra Svobodová